آستر بدرقه چیست

آستر بدرقه چیست ؟

آستر بدرقه که عمدتاً از این اصطلاح در کتاب استفاده می شود اکثراً از جنس مقوا بوده و اتصال دهنده کتاب به جلد است . به طور واضح تر در مراحل تولید کتاب به خصوص کتاب های دارای جلد سخت مانند سررسید جلد جداگانه و صفحات داخلی به طور جدا آماده می شوند. مقوایی است که کتاب را به جلد متصل می کند و بسیار حائز اهمیت است. هنگامیکه سررسید یا کتـابی با جـلد سخـت را بـاز می کنیـد اولین برگه ای که میبینیـد آستر بدرقه هس به نوعی آبروی کار است.

آستر بدرقه چیست

کیفیت:

از آنجا که آستر بدرقه متصل کننده جلد و صفحات داخلی سررسید می باشد، لذا با در دست گرفتن جلد سررسید، وزن کل صفحات به آن منتقل می شود. همچنین با هر بار باز و بسته شدن جلد، آستر بدرقه نیز باز و بسته می شود. لذا چنانچه آستر بدرقه از کیفیت بالایی برخوردار نباشد، پس از مدتی پاره شده و جلد از صفحات داخلی جدا می گردد. تجربه نشان داده است که جدا شدن جلد از صفحات داخلی در بلند مدت، یکی از بزرگترین دغدغه های سفارش دهندگان در هنگام خرید سررسید است.

آستر بدرقه و زیبایی سررسید :

با باز کردن جلد، اولین چیزی که در مقابل چشم کاربر سررسید قرار می گیرد، است. لذا استفاده از رنگ، طرح و یا کاغذ های زیبا در آن می تواند کمک بسیار زیادی به زیبایی کلی سررسید نماید و نقش آن در زیبایی سررسید غیر قابل انکار می باشد.

انواع :

عموما از سه نوع کاغذ برای تولید آستر بدرقه استفاده می شود :

  • کاغذ تحریر
  • کاغذگلاسه
  • کاغذ فانتزی

آستر بدرقه

آستر بدرقه چیست ؟


 

یک دیدگاه در “آستر بدرقه چیست و نقش آن در تولید سررسید چه می باشد؟”

  1. چقدر جالب . هرگز فکر نمیکردم استر بدرقه به این معنی باشه. ممنونم که اصلاحات تخصصی چاپ را در سایت خوبتون توضیح میدین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *