انواع صحافی سررسید

 

انواع صحافی سررسید ، به نوع متصل کردن برگه های سر رسید ، دفتر یادداشت ، کتاب و یا … به یکدیگر صحافی می گویند. در ذیل به تعدادی از این صحافی ها که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد اشاره شده است.

سررسید اروپایی طرح فیروزه

انواع صحافی


صحافی دوخت و چسب یا ته دوخت :صحافی دوخت

در این نوع صحافی پس از چاپ فرم های سررسید، فرم ها در دسته های 8،16، یا 32 تا شده سپس توسط دستگاه ،ترتیب کن و یا به صورت دستی ترتیب می شوند سپس فرم های توسط دستگاه دوخت به همدیگر دوخته شده و جهت ثبات و استحکام بیشتر چسب کشی میشوند تا جهت مرحله آخر وتو جلد ریزی آماده شوند.

 

 

 


صحافی فنر یا دوبلصحافی فنر یا دوبل :

یکی دیگر ار انواع صحافی سررسید بعد از تا شدن, ترتیب شدن فرم ها، و برگه ها برش خورده داخل فنر می شوند. این نوع صحافی از مقاومت کمتری نسبت به صحافی دوخت برخوردار است اما به دلیل راحتی باز و بسته شدن و امکان جداسازی برگه ها مورد توجه برخی از صاحبان مشاغل قرار میگیرد.

 

 

 


صحافی قفل کلاسوری:ارگانایزر طرح شایسته

در این نوع صحافی مراحل مانند سر رسید سیمی بوده با این تفاوت که کاغذ ها بر طبق قفل مورد استفاده پانچ شده و در جلد ساخته شده قرار می گیرند. این نوع سررسیدها به شما این امکان را می دهند تا در صورت تمایل به آن برگه یادداشت یا هر برگه ای که مد نظرتان است را به سررسیدتان افزوده و از آن استفاده کنید.

از دیگر ویژگی این نوع صحافی این است که جلد سررسید برایتان باقی می ماند و سال آینده نیز تنها با خرید برگه های سررسید سال جدیدمی توانید یک سررسید کامل داشته باشید.


صحافی چسب گرم، انواع صحافی سررسیدصحافی چسب گرم:

این نوع صحافی مانند صحافی کتاب بوده و فرم ها بعد از ترتیب شدن چسب کشی می شوند یکی از معایب بزرگ این نوع صحافی عدم باز شدن راحت سر رسید است که عمدتا تولید کنندگان را از تولید سر رسید با این نوع صحافی بر حضر می دارد.

 

 

 


صحافی منگنه:انواع صحافی سررسید

این نوع صحافی بیشتر برای سر رسید ها کم برگ مورد استفاده قرار گرفته و برگه ها بعد از تا و ترتیب شدن توسط جلد و منگنه به هم متصل می شوند.

 

 

 


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *