انواع قطع سررسید

 

انواع قطع سررسید ، منظور از قطع، ابعاد سررسید است. سر رسید اکثرا طبق یک سری سایز های استاندارد توسط شرکت های مختلف طراحی و تولید می شوند. قطع های رایج سررسید به شرح ذیل می باشند.

انواع قطع سررسید

انواع قطع سررسید


قطع وزیری:سررسید وزیری طرح لاکچری

قدیمی ترین و رایج ترین سایز سررسید قطع وزیری با ابعاد 24×17 سانتیمتر می باشد که به دلیل ابعاد بزرگتر وامکان درج مطالب بیشتر بسیار مورد استقبال می باشد این نوع سررسید برای مشاغل دفتری که اکثر زمان را در محل کار سپری میکنند مناسب تر است ولی برای مشاغلی که در رفت و آمد هستند به دلیل ابعاد بزرگ و سنگین تر بودن قطع وزیری، قطع های رقعی و اروپایی مناسب تر می باشند.

 

 


قطع رقعی :سررسید رقعی طرح ایده

سایز سررسید رقعی 15×21 می باشد. این سایز ما بین سررسید وزیری و اروپایی است و در چند سال اخیر نسبت به سایر سایز ها کمتر مورد توجه قرار گرفته و به طور عام از طرفداران کمتری برخوردار است.

 

 

 


قطع اروپایی:سررسید اروپایی تارا

قطع سررسید اروپایی 12×21 می باشد. این سایز به دلیل راحتی حمل در رفت وآمد و همچنین به دلیل نام آن در چند سال اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است . این سالنامه به دلیل خوش دست بودن جایگزین سایز رقعی شده و باعث کم رنگ تر شدن سایز رقعی شده است.

 

 

 


سررسید خشتی:

شاید به جرات بتوان گفت یکی از کم مصرف ترین سایز ها موجود سایز خشتی است که به صورت مربعی می باشد و در ابعاد مختلف مانند 16×16 و 20×20 تولید و عرضه میشود. این نوع سررسید کمتر از طرف تولید کنندگان جهت تولید عمومی و انبوه مورد توجه قرار گرفته، بیشتر به صورت اختصاصی تولید می شود.


سررسید شبه پالتویی:

این نوع سررسید در ابعاد 12×17 طراحی و تولید می شود و بیشتر برای کارهای روزانه و به نوعی دم دستی مناسب است این نوع سررسید به دلیل قیمت پایین تر نسبت به سایر سررسید ها مورد توجه قرار گرفته و توسط اکثر تولید کنندگان طراحی و اجرا می شود.


سررسید پالتویی:سررسید پالتویی طرح نگین

این نوع سررسید در ابعاد 10×17 تولید می شود و برای نوشتن برنامه روزانه ، کار های اجرایی و… مورد استفاده قرار می گیرد . از آنجایی که از لحاظ دید عام هدیه دادن سررسید با ابعاد کوچک از لحاظ بعد تبلیغاتی زیاد جالب نیست بیشتر شرکت ها از این سررسید همراه سایر هدایای خود استفاده می کنند.

 

 

 


ابعاد خاص:

قطع سررسید ها به جز ابعاد فوق که به آنها اشاره شد در ابعاد خاص دیگری قابل تولید هستند که بسته به نوع درخواست مشتری با تیراژ های بالا قابل طراحی و تولید می باشند.


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *