سالنامه برتر

سالنامه برتر

بررسی 20 سالنامه برتر ، سالنامه ها دارای تنوع بسیار زیادی می باشند و این تنوع شامل هر قسمت از سالنامه مانند جلد، نوع داخله ، صحافی و ابعاد می شود. برای تهیه سالنامه مورد نظر مجموعه و یا سازمان خود باید به هر کدام از این گزینه ها توجه کرده و مناسب ترین مدل را انتخاب نمایید. در این مقاله 20 مدل از پرفروش ترین و محبوب ترین سالنامه های چرمی و اداری سال 1400 را معرفی می کنیم تا این انتخاب برای شما آسان تر شود.

بررسی 20 مدل سالنامه برتر

انواع سالنامه برتر 1400 از نظر نوع جلد:

سررسید با جلد مگنتی :سررسید با جلد مگنتی

در این مدل از سالنامه ها همانطور که در تصویر میبینید جلد سررسید قابلیت بسته شدن دارد که از آهن ربا برای بسته شدن جلد و ایستا بودن آن استفاده می کنند. در گذشته از این نوع جلد بیشتر در ارگانایزرها استفاده می شد اما امروزه با طرح های متنوع، جالب و بسیار مقرون به صرفه می توان در تولید سررسیدها نیز استفاده کرد.

 

 


سالنامه برترسررسید با جلد چرم دوتکه و دو رنگ :

این نوع سالنامه ها بسیار پرطرفدار و پرفروش می باشند. در این نوع از سالنامه دو تکه چرم را به دو روش دوخت و یا چسب به هم متصل می کنند و در جلد سازی بر روی مقوای جلد می چسبانند.

سازمان ها و ارگان ها می توان از رنگ های سازمانی خود در ساخت این سررسیدها استفاده کنند.

 

 

 


انواع سالنامه برتر 1400 از نظر نوع داخله:

روزانه پنجشنبه و جمعه با هم: در این نوع سالنامه تمام روزهای هفته در صفحاتی مجزا قرار گرفته اند و تنها پنجشنبه و جمعه با هم در یک صفحه می باشند. فضای مناسبی برای یادداشت کردن، دارند.

روزانه جمعه جدا: در این سالنامه تمام روزهای هفته در صفحاتی مجزا از هم قرار گرفتند. بیشترین مقدار کاغذ مصرفی را در این سالنامه داریم به همین دلیل هزینه تولید آن بیش از سایر سررسیدها می باشد.

هفتگی هفته در یک صفحه : سالنامه هفتگی در یک صفحه شامل تمام روزهای هفته در یک صفحه می باشد. در این سالنامه فضای کمی برای درج متن در هر تاریخ وجود دارد و شما تنها می توانید برنامه روزانه تان را در آن یادداشت نماید. سایر صفحات سررسید نیز یادداشت بدون تاریخ می باشند.

هفتگی هفته در دو صفحه : این سالنامه نیز مانند سالنامه قبل می باشد با این تفاوت که روزهای هفته در دو صفحه تقسیم می شوند و فضای بیشتری را در اختیار مخاطب قرار می دهد. سایر صفحات سررسید نیز یادداشت می باشند.

ماهانه : این مدل سررسید بیشتر برای مجموعه هایی مناسب است که به صفحات یادداشت بیشتری نسبت به تقویم نیاز دارند .

در این مدل سررسید نیز دو حالت وجود دارد ماه در یک صفحه و یا ماه در دو صفحه روبروی هم و مابقی صفحات تقویم شامل برگه های یادداشت می باشد.

سالانه : در این سالنامه تمام روزهای سال در یک صفحه نمایش داده می شود. که با عنوان سال در یک نگاه در سایر سررسیدها نیز قابل مشاهده است. سایر صفحات نیز یادداشت می باشند که فاقد تاریخ است.

انواع سالنامه برتر 1400 از نظر جنس جلد:

چرم طبیعی :سررسید جلد چرمی سالنامه برتر

معمولا برای سالنامه های نفیس از چرم طبیعی برای جنس جلد استفاده می شود. این سالنامه ها از جمله گران ترین سالنامه ها محسوب می شوند.

 

 

 

 


سررسید چرم مصنوعی سالنامه برترچرم مصنوعی :

چرم مصنوعی ترکیبی از یک لایه روکش و یک لایه اسفنج که بر روی سطح یک تور تزریق شده، است. محصول بدست آمده از این طریق همان ظاهر و احساس چرم طبیعی را دارد، دولایه است در صورتیکه چرم طبیعی اینگونه نیست. قیمت چرم مصنوعی بسیار مناسب تر از چرم طبیعی بوده به همین دلیل مخاطبان بیشتری دارد.

 

 

 


گالینگور :سررسید گالینگور سالنامه برتر

که از چسباندن لایه نازک مواد بروی کاغذ تولید می شود و تقریبا از دیگر انواع جلد سر رسید چرمی ارزان تر بوده و در تولید کار را برای تولید کننده آسان می کند اصولا برای حک اطلاعات بروی این جنس نیز همانند چرم مصنوعی از تکنیک هایی مانند طلاکوب، لیزر، پلاک و داغی استفاده می شود.

 

 

 


سررسید سلفونی سالنامه برترسلفونی :

سلفون لایه شفاف (معمولا پلاستیکی ) است که بر روی کاغذهایی که از قبل چاپ شده توسط دستگاه لمینیتور پرس می شود. سلفون به دوام کاغذ می افزاید و آن را زیباتر می کند. سالنامه های سلفونی دارای قیمت مناسبی می باشند.

 

 

 


انواع سالنامه 1400 از نظر ابعاد:

وزیری : رایج ترین سایز سالنامه قطع وزیری با ابعاد 17×24 است. ابعاد بزرگ این سالنامه به شما این امکان را می دهد تا مطالب بیشتری را در آن درج نمایید و سررسیدی مناسب برای مشاغل اداری و دفتری است.

اروپایی : سایز سر رسید اروپایی ۱۲×۲۱ می باشد. این سایز به دلیل راحتی حمل در رفت وآمد و همچنین به دلیل نام آن در چند سال اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

پالتویی : این نوع سر رسید در ابعاد ۱۰×۱۷ تولید می شود و برای نوشتن برنامه روزانه ، کار های اجرایی و… مورد استفاده قرار می گیرد.

رقعی : سایز سر رسید رقعی ۱۵×۲۱ می باشد. این سالنامه از طرفداران کمتری برخوردار است.

جیبی : سالنامه های جیبی معمولا در ابعاد 10×14  تولید می شوند. بسیار سبک و کم جا هستند و برای افرادی که می خواهند همواره سالنامه خود را همراهشان داشته باشند بسیار مناسب است.

انواع سالنامه 1400 از نظر صحافی:

فنر :سررسید سیمی سالنامه برتر

در این نوع صحافی پس از تا شدن ،ترتیب شدن و برش خوردن برگه ها ، آنها را پانچ می کنیم و داخل فنر قرار میدهیم. این صحافی به دلیل راحتی در باز و بسته شدن بسیار محبوب است.

 

 

 


صحافی دوخت سالنامه برتردوخت :

در این نوع صحافی پس از چاپ، فرم ها تا شده سپس توسط دستگاه ترتیب، ترتیب می شوند و فرم ها توسط دستگاه دوخت به همدیگر دوخته می شوند.

 

 

 

 


چسب :صحافی چسب گرم سالنامه برتر

این نوع صحافی مانند صحافی کتاب بوده و فرم ها بعد از ترتیب شدن چسب کشی می شوند یکی از معایب بزرگ این نوع صحافی عدم باز شدن راحت سر رسید است به همین دلیل طرفدار زیادی ندارد.

 

 

 

 


مجموعه پارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *