سررسید سیمی

 

سررسید سیمی در کدام دسته بندی است؟ سررسیدها با عنوان ها و روش های مختلفی دسته بندی می شوند. یکی از این عنوان ها نوع صحافی آنها می باشد. دسته بندی سررسیدها بر اساس نوع صحافی آنها عبارتند از: صحافی چسب و دوخت ، صحافی چسب گرم،صحافی چسب سرد، صحافی فنری، صحافی منگنه، سیمی و بسیاری موارد دیگر.

سررسید سیمی

سررسید سیمی

سررسیدهای سیمی در دسته بندی صحافی سیمی قرار می گیرند. این سررسیدها با سررسیدهای فنری که صحافی فنر دوبل دارند از لحاظ جنس و نوع سیمی که استفاده می شود، تفاوت دارند. به همین دلیل در مقاله سررسیدهای فنری توضیحات و تصاویر این سررسیدها را می توانید مطالعه و مشاهده فرمایید.

سررسید سیمی

صحافی سررسید سیمی

در این نوع صحافی پس از برش و تا شدن فرم ها، به وسیله دستگاه پانچ یک سمت تمام اوراق ها سوراخ می شود و تمام برگه های پانچ شده به وسیله سیمی یکپارچه به هم متصل می شوند.

این نوع صحافی دارای معایب و مزایای بسیاری است:

مزایا:

– سرعت بالا در صحافی

– سهولت در باز و بسته شدن سررسید (به دلیل سیمی بودن برگه ها به راحتی حرکت می کنند و دیگر نیازی به تا زدن برگه ها نیست.)

– سهولت در یادداشت کردن مطالب

– امکان جداسازی برگه های موردنظر

معایب:

– قرارگیری نامنظم برگه ها (در برخی موارد)

– مقاومت کمتر نسبت به صحافی دوخت

ویژگی های سررسید سیمی

– به طور معمول صحافی سیمی سررسیدها داخل جلد آنها پنهان شده است و پس از باز کردن سررسید می توان سیم آن قابل مشاهده است.

– سررسیدهای سیمی را به راحتی میتوانید تا زاویه 180 درجه باز کنید بدون اینکه مشکلی برای صحافی آن ایجاد شود. این مورد امکان یادداشت کردن را برای شما راحت تر می کند.

– سررسیدهای سیمی به دلیل خاص بودن نوع صحافی به طور معمول در دسته سررسیدهای عمومی قرار نمی گیرند و از جمله سررسیدهای اختصاصی محسوب می شوند.


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *