قطع های سررسید

 

قطع های سررسید ، سالنامه ها در قطع های متفاوتی طراحی و تولید می شود که هر فرد یا سازمان بنا به نیازهای خود و مجموعه یک یا چند مدل از قطع های را سفارش می دهد.

قطع های سررسید

قطع های سررسید چیست؟

قطع سر رسید به ابعاد آن گفته می شود که بنابر سایز کاغذهای با استاندارد جهانی تولید می شوند.

به طور کل بزرگترین سر رسید و یا سالنامه موجود با عنوان وزیری شناخته می شود و مرسوم بوده، برای افرادی که به فضای بیشتری برای یادداشت احتیاج دارند مناسب می باشد. ( سر رسید مدیریتی هم گفته می شود.) پس از سر رسید وزیری، سررسیدهای خشتی (مربعی) می باشند، سپس سر رسید رقعی ، سرررسید اروپایی ( سررسیدهای اروپایی از جمله پرفروش ترین سررسیدها محسوب می شوند علاوه بر ابعاد مناسب و سبک و فضای کافی برای نوشتن، قیمت مناسب تری نسبت به سایر سررسیدها دارند ) و در نهایت کوچکترین سر رسید پالتویی می باشد.

نکته/ محصولات تولیدی که ابعادشان کوچکتر از سررسید پالتویی باشد دیگر سررسید قلمداد نمی شوند و در دسته تقویم های جیبی قرار میگیرند.

در ذیل به ابعاد استاندارد این سررسیدها اشاره شده است:

به طور مثال با استفاده از کاغذهای چهار و نیم ورقی ( سایز 100 در 70 ) سررسیدهایی با قطع وزیری ( 17 در 24 ) یا یک هشتم ( 12 در 17 ) یا سر رسید خشتی با سایز 16 در 16 و پالتویی ( 10 در 17) و با کاغذهای سه ورقی ( سایز 60 در 90 ) سررسیدهای رقعی ( 14 در 23 ) و اروپایی ( 12 در 22 ) و غیره تولید می شود.

اکنون با توجه به اطلاعاتی که در ارتباط با ابعاد سررسیدها در اختیار شما قرار گرفته، می توانید با توجه به نیاز خود و یا مشتریانتان سررسیدی مناسب تهیه کنید و با اینکار یک سال در ذهن مخاطبانتان نقش ببندید.


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *