قطع های سررسید

قطع های سررسید و سالنامه در قطع های متفاوتی طراحی و تولید می شود که هر فرد یا سازمان بنا به نیازهای خود و مجموعه یک یا چند مدل از قطع های را سفارش می دهد.

قطع های سررسید

قطع های سررسید چیست؟

قطع سررسید به ابعاد آن گفته می شود که بنابر سایز کاغذ های با استاندارد جهانی تولید می شوند.

به طور کل بزرگترین سررسید و یا سالنامه موجود با عنوان وزیری شناخته می شود و مرسوم بوده، برای افرادی که به فضای بیشتری برای یادداشت احتیاج دارند مناسب می باشد. ( سررسید مدیریتی هم گفته می شود.) پس از سررسید وزیری، سررسیدهای خشتی (مربعی) می باشند، سپس سررسید رقعی ، سرررسید اروپایی ( سررسیدهای اروپایی از جمله پرفروش ترین سررسیدها محسوب می شوند علاوه بر ابعاد مناسب و سبک و فضای کافی برای نوشتن، قیمت مناسب تری نسبت به سایر سررسیدها دارند ) و در نهایت کوچکترین سررسید پالتویی می باشد.

نکته: محصولات تولیدی که ابعادشان کوچکتر از سررسید پالتویی باشد دیگر سررسید قلمداد نمی شوند و در دسته تقویم های جیبی قرار میگیرند.

در ذیل به ابعاد استاندارد این سررسیدها اشاره شده است:
به طور مثال با استفاده از کاغذ های چهار و نیم ورقی ( سایز ۱۰۰ در ۷۰ ) سررسید هایی با قطع وزیری ( ۱۷ در ۲۴ ) یا یک هشتم ( ۱۲ در ۱۷ ) یا سررسید خشتی با سایز ۱۶ در ۱۶ و پالتویی ( ۱۰ در ۱۷) و با کاغذ های سه ورقی ( سایز ۶۰ در ۹۰ ) سررسید های رقعی ( ۱۴ در ۲۳ ) و اروپایی ( ۱۲ در ۲۲ ) و غیره تولید می شود.

اکنون با توجه به اطلاعاتی که در ارتباط با ابعاد سررسیدها در اختیار شما قرار گرفته، می توانید با توجه به نیاز خود و یا مشتریانتان سررسیدی مناسب تهیه کنید و با اینکار یک سال در ذهن مخاطبانتان نقش ببندید.

 

پارت، آرامش یک انتخاب

مجموعه پارت ، با بیش از یک دهه سابقه درخشان در صنعت چاپ و صحافی

 مجهز به پیشرفته ترین دستگاههای روز دنیا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 6 =