لت گلاسه

لت گلاسه و سررسید

لت گلاسه ها در سررسیدها بیشتر جهت ایجاد فضای تبلیغاتی برای سفارش دهنده صورت می گیرد. در برخی موارد تولیدکنندگان جهت زیبایی سررسید در برخی از قسمت ها از لت گلاسه استفاده می کنند. لت های گلاسه می توانند به ابتدا ، انتها و یا به ما بین فرم های سررسید اضافه شوند.

لت گلاسه

لتهای گلاسه به طور عام بیشتر در ابتدای سررسید و انتهای آن استفاده می شوند. به ندرت به دلیل ایجاد برخی مشکلات فنی در سررسیدهای دوختی در وسط از این برگه های چاپی استفاده می شود.

تعداد رنگ های لت گلاسه

برخی شرکت ها نیز برای درج اطلاعات و تبلیغات خود به جای کاغذ گلاسه از کاغذ داخله سررسیدها جهت یکدست شدن کار استفاده می کنند و اطلاعات خود را به صورت چهار رنگ بر روی کاغذ اصلی سررسید چاپ و به سررسید اضافه می کنند .
نحوه لت چسبانی در فرآیند تولید سررسید بسیار حائز اهمیت است. به طور معمول تولید کننده ها در تیراژهای پایین به صورت دستی لت چسبانی را انجام می دهند. که در این حالت به لحاظ بحث فنی شما امکان اضافه کردن 2 الی 4 صفحه را خواهید داشت. بیشتر از آن 100 در 100 به مرور زمان در کار اشکال ایجاد کرده و داخله از جلد جدا خواهد شد.

در تیراژهای بالا بسته به نوع تجهیزات تولیدکننده لت، توسط دستگاه لت چسبان به فرم های سررسید الصاق شده، بقیه فرآیند تولید را مانند سایر فرم ها طی می کند.

کاغذی که در لت گلاسه بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد کاغذ گلاسه 135 گرم و یا 150 گرم می باشد. استفاده از گرماژ بالاتر در سررسید های دوختی از لحاظ فنی مشکل ساز خواهد بود ولی در سررسید های سیمی مشکلی نداشته. و امکان اضافه کردن لت تا گرماژ 300 گرم وجود دارد .

تعداد لت ها 2 ، 4 ، 8 ، 16 ، 32 صفحه

در اکثر اوقات از سمت تولید کننده به شما پیشنهاد داده می شود. لذا این تعداد در بخش های فنی تعریف شده و قابل اجرا می باشند و در کیفیت کار شما تاثیر دارد . چنانچه شما مایل به الصاق 7 صفحه لت باشید علی رغم اینکه هیچ تاثیری در کاهش هزینه برای شما نخواهد داشت. بلکه از لحاظ فنی نیز به کار شما آسیب می زند و به طور واضح تر قابل انجام و اجرا تیست.

کیفیت لت گلاسه به عواملی نظیر کاغذ استفاده شده، نوع چاپ، کیفیت زینک و مرکب و نحوه الصاق لت ها بستگی دارد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *