نکاتی در مورد دوخت جلد

 

نکاتی در مورد دوخت جلد ، دوخت دور جلد برای تولید سررسید توسط تولید کننده ها بیشتر برای زیبایی ظاهر و ایجاد جلوه ای متفاوت انجام می شود.

نکاتی در مورد دوخت جلد

نکاتی در مورد دوخت جلد

در صورتی که برای عمو‏م مردم این ذهنیت بیشتر وجود دارد که باعث استحکام کار می شود و کیفیت بهتری دارد در صورتی که از مواد مرغوب و چسب مناسب استفاده نشود نه تنها مقاومت سررسید را افزایش نمیدهد بلکه طول عمر سررسید را کمتر خواهد کرد.

لذا باید توجه داشته باشید دوخت تأثیر چندانی در استحکام سررسید ندارد و صرفأ جهت زیبایی انجام می شود. همچنین دوخت برای تمامی جنس ها قابل انجام نیست و در برخی جنس ها مانند گالینگور باعث خرابی و معیوب شدن کار می شود ولی در برخی دیگر از جنس ها مانند برخی از چرم  های مصنوعی، جیر و چرم طبیعی امکان دوخت وجود دارد.

در زیر می توانید برخی از نمونه های دوخت جلد سالنامه ها و ارگانایزرهای مجموعه پارت را مشاهده کنید.


صحافی دوختصحافی دوخت

در این نوع صحافی برگه ها به دست های چندتایی ( این دسته ها معمولا 8، 16 و 32 تایی است) که به آنها فرم گفته می شود، تقسیم می شوند. سپس توسط دستگاه تا می شوند و پس از این مرحله توسط دستگاه های دوخت، برگه ها به متصل و دوخته می شوند. در انتهای کار برای محکم قرار گرفتن برگه ها در کنار هم، بر روی آن چسب زده می شود. اجرای با کیفیت تمام این مراحل بر روی کیفیت و دوام محصول بسیار تاثیرگذار است.

این نوع صحافی از مقاومت و استحکام بیشتری نسبت به سایر صحافی ها برخوردار می باشد و طول عمر سررسید را افزایش می دهد. به همین دلیل مجموعه پارت برای تولید سررسیدها و دفترچه یادداشت های خود و مشتریان خود از صحافی چسب و دوخت استفاده می کند.

 


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *